Kullanıcı Girişi
Kullanıcı Adı Şifre Beni Hatırla
Xoops-Tr.Com Forum
   Xoops 2.4.x Destek Forumu

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
gokanguney
Gönderilme Zamanı: 2013/1/26 17:35
Nereden: Ankara
Gönderiler: 3
B.heyula ?stad?m ??z?m bulabildin mi acaba ?
gokanguney
Gönderilme Zamanı: 2013/1/28 2:24
Kimseden cevap gelmedi yaw biri bana yard?m etsin s?k?ntl? bir durumday?m ?ok :(
Active8
Gönderilme Zamanı: 2013/1/28 10:38
Xoops Kurucu
Nereden:
Gönderiler: 14
500 internal error hatasi genellikle kod la alakali bir hatadan kaynaklanir

Yapabilecegin seyler

Backup al
1)2.4.5 surmunun orjinal dosyalarini yukle (dikkat mainfile.php i ni tekrar yazdirma !)

2)Kullandigin modulleri gecici olarak teker teker deaktif et (dikkat et silme ! , yalnizca deaktif et) belki modulun biri hatalidir bu yuzden
Bazi modullerin kullandigi bloklarlar hatali olunca 500 internal server hatasi veriyor

3) Standard xoops temasini kullan test amacli

4)Hostunuz son zamanlarda php veya mysl de guncelleme yapmis mi sorun
gokanguney
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 3:59
g?ncelle?tirme yapm??lar ama o y?zden s?k?nt? olu?mu? herhalde mod?lleri deaktif edece?im ama hi?bir ?ekilde i?lem yapt?r?lm?yor eski dosyalar? at?nca bu sefer verileri kaybetmekte istemiyor ondan dolay? bu y?nteme girmedim.

Kesin olarak ba?ka ??z?m var m? siteyi bozmadan d?zeltme imkan?m ?
Active8
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 13:01
Xoops Kurucu
Nereden:
Evet korktugum olmus, maalesef bir cok host musteriye bildirmeden php veya mysql de guncelleme yapiyorlar, bu da problem verebiliyor

Yapabilecegin sey

1) sitenin komple backup un al (sql backunu de yap)

2)2.5.5. e terfi et

3)2.5.5. e terfi ettikden sonra guvenlik yamasini yap (site de link var)

Kolay gelsin
gokanguney
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 15:23
anlad?m ba?ka yolu yok yani :( 6 7 ayl?k yedek var onla da u?ra?mak berbat neyse art?k tekrardan yapacaz g?z?k?yor...

Ne deyim ben bu firmaya ?imdi bilemedim neyse Allah yard?mc?n olsun bar? yeni s?r?mde otomatik yedek alma var m? ki en eski 2 yedek tutar ?eklinde olsa s?per olurdu. Yeni sistem b?yle bir ?ey mevcut mu ?

Active8
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 17:45
Xoops Kurucu
Nereden:
Kendimi tam ifade edemedim anlasilan

Guncelleme yaptiginizda eski bilgiler kaybolmaz

2.4.5 den 2.5.5 e terfi etmek icin assagidaki guncelleme paketini kullanin:

http://sourceforge.net/projects/xoops ... 4.5-to-2.5.5.zip/download

Burda Turkce dil dosyasi yok bunu daha sonra bizim siteden 2.5.5 i indirip turkce dosyasini kullanabilirsin ama once sen su terfi isini bir hallet :)

Once backup al!!!
gokanguney
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 19:02
mod?l uyumsuzluklar? olcak onlar? ??zmek biraz s?k?nt? olacak ayn? mod?llerin 2.5.5 uyumluluk sorunu ??karmamas? i?in tek tek mod?llerin 2.5.5 inide bulmama gerek anlad???m kadar?yla backuplar? 1 saat i?inde ba?lay?p al?cam sonrada gerekli d?zenlemeleri yapamaya ?al??aca??m in?allah uzun s?rmeden bitirebilirim sorunlar? ?ok te?ekk?r ederim kusura bakma bu aralar biraz kafa dalg?n...

B.Heyula
Gönderilme Zamanı: 2013/1/29 20:38
Xoops Kurucu
Gönderiler: 43
multimen? ve smartsection harici hi? bir mod?lde sorun ??kmaz.bahsetti?im mod?llerinden sadece baz? bloklar?nda s?k?nt? ??k?yor k?saca bi sorunla kar??la?mazs?n.

----------------
Birka? Webmaster !

"Biz hi?bir zaman b?t?n ?abam?za ra?men T?rkiye'nin ba??ms?zl???n? temin edemedik." Bug?ne kadar da bu ?zlem i?inde kald?k...

ismailee
Gönderilme Zamanı: 2013/1/30 0:35
Gönderiler: 0
Tamam Kanka Sorunu Hallettim. Site ?uanda ?al???r Durumda..T?m ?neriler ??in Te?ekk?r Ederim.
Mod?lden Kaynakl? Bi S?k?nt?ym??.Sorunu Veritaban?ndaki Block_modules_link Tablosundaki Verileri Silerek ??zd?m. Site A??l?nca Kendini Tekrar Olu?turuyor ve Sorun Kalm?yor. C?mleten Hay?rl? Geceler..
« 1 (2)
Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun