Kullanıcı Girişi
Kullanıcı Adı Şifre Beni Hatırla
Xoops-Tr.Com Forum
   Yeni Xoops Modulleri

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık | En alt
Gönderen Gönderi
omerbilgin
Gönderilme Zamanı: 2009/8/9 11:25
Xoops Kurucu
Nereden:
Gönderiler: 2

Arkada?lar 1 haftad?r türkçele?tirmeye çal??t???m smartsections modülünün klonu olan ancak smartsectionstan daha geli?mi? özelliklere sahip bir modül..

Dün gece çeviri s?ras?nda farketti?im deh?et bir özellikten bahsetmek istedim

Makale modüllerine yeni bir sayfa açm?? bana göre örne?in En deh?et verici özelli?i modülün kendi kendini komple klonlayabilmesi.

Yani publisher modülü klonlayarak 2. bir makale modülü olu?turuyor /modules/ klasörünün içine ve modül yönetiminden onuda kuruyorsunuz sorunsuz çal???yor :) istedi?iniz kadar makale modülü olu?turabiliyorsunuz k?sacas?.

Modül klonlayabilmesi içim /modules/ klasorunun yazma iznin,in 777 olmas? gerekir (sorunlara neden olmamak için i?iniz bitince eski haline çeviriniz)

Ayr?ca makale içine html ve php sayfas? gömme özelli?ide mevcut.

Ayr?ca makaleye zip vb.. dosya eklemeye imkan verebiliyor..

Daha birçok özleli?i mevcut..

(Güncel link) ?ND?RMEK ?Ç?N TIKLAYIN

Konu 20.10.2009 da güncellenmi?tir

procoder
Gönderilme Zamanı: 2009/8/10 14:05
Nereden:

2.3.3 e kurdum phpmyadmin dende yapt?m ayarlar? beyaz ekran sorunu ald?m. hiç bi i?lem yapamad?m modül hakk?nda.

yinede t?kler.

omerbilgin
Gönderilme Zamanı: 2009/8/10 14:51
Xoops Kurucu
Nereden:

Alpha localda çal??m?yor bende denedim.. Betas? var birazdan onu yükleyece?im o çal???yor localda onu kurcalayabilirsiniz..

Valla finale haz?rl?k olsun diye çevirisinide tamamlad?m :) %99 türkçe diyelim..

Finali haftaya ç?kacak onu bekliyorum..

Test edip denemek ve hatalar?n? bildirmek isteyen arkada?lar için dosyay? yeniledim

Beta ve Alpha versiyonalr?n? birlikte türkçe olarak ekledim indirmek için TIKLAYIN

kemal43
Gönderilme Zamanı: 2009/8/18 20:23
Nereden:
Gönderiler: 6
Modülü deneme amaçl? localhostta kurdum. anlatt???n gibi güzel yönetim sayfas?nda modülü klonlama özelli?i var. istedi?imiz kadar modülü klonlayabiliriz. news modülünün pabucunu dama atacak kadar güzel diyebilirim. Buna ra?men  metin ekleme sayfas?n?n daha sade olmas?n? ve özet bölümü olacak olan ilk metin giri? bölümünün s?n?rland?r?labilir karakter say?s? ve detay bölümü olmas? modülü daha etkili k?lar modül kendisini klonlad?ktan sonra klonlanan modülün kurulumu gerekiyor. finali ç?kt???nda kullan?labilir. düzeyde olacakt?r.

----------------
Hayat bir gemi, Biz de yolcuyuz

omerbilgin
Gönderilme Zamanı: 2009/10/20 0:51
Xoops Kurucu
Nereden:

Modülün Güncel ve %99 Türkçe halini dosyalar bölümüne yükledim.. Mutlaka denemenizi öneriyorum..

Tercümesini tamamlad?m say?l?r ufak tefek eksiklikler var oda ingilizcemin acizli?i yeteri gelmedi :)

ozguroz
Gönderilme Zamanı: 2009/10/20 18:12
Nereden:
Gönderiler: 3

AÇ?kças? kullanmakta oldu?umuz makale modülünden çok farkl? bulmad?m.

Sayfaya HTML gömebilirisin diyor , gömdü?üm HTML'leri ,code olarak gösteriyo index..Eski makale modülnde de ayn? s?k?nt? var.Ayr?ca resim yüklemek için uploads klasörü içerisinde content klasörü atamam gerekiyo.50 ?ey denedim o klasörü modüle tan?tamad?m.A?a??daki hatay? her ?ekilde veriyor.

HATA: Dizine eri?ilemiyor. PLütfen uploads/publisher/content dizininin chmod de?erini 755 (veya 777 duumunuza göre) yap?n?z

Ben ?imdilik final sürümü bekleme karar? ald?m

ozguroz
Gönderilme Zamanı: 2009/10/21 7:22
Nereden:
Gönderiler: 3

Dün gece biraz daha modülle vakit geçirdim.Modül'ün önce deaktif sonra aktif etti?imde , admin panelde  modülle ilgili hiçbir?eyin görüntülenmedi?ini gördüm.

omerbilgin
Gönderilme Zamanı: 2009/10/26 21:49
Xoops Kurucu
Nereden:
Linki guncellememi?im ?imdi guncelledim. Ancak dedi?inzi gibi baz? sorunlar var yay?nda olmayan sitelerde denenip hatalar tespit edilip düzeltilebilir veya modul yazarlar?yla irtibata geçilebilir..
LaFleur01
Gönderilme Zamanı: 2012/7/8 17:25
Nereden:
Gönderiler: 0
giri? yetkiniz bulunmamaktad?r diyor indiremiyorum
B.Heyula
Gönderilme Zamanı: 2012/7/8 19:54
Xoops Kurucu
Nereden: Ankara
Gönderiler: 43
A??a??daki linkden indirebilirsin.

http://depo.xoops-tr.com/publisher/publisher_v1_alpha_tr.rar

----------------
Birka? Webmaster !

"Biz hi?bir zaman b?t?n ?abam?za ra?men T?rkiye'nin ba??ms?zl???n? temin edemedik." Bug?ne kadar da bu ?zlem i?inde kald?k...

Cevaplı | Önce Yeniler Önceki Başlık | Sonraki Başlık |

Mesaj Gönderebilmek için Kayıt Olun